تاتو صالحان رایگان

رژلب دائم

تاتو صالحان
معمولا بانوان در طول روز کارها زیادی برای انجام دادن دارند ویکی از آن ها رسیدگی به بهداشت و زیبایی است .زیرا می توانند با آرایش کردن آنچه را که در خودشان دوست ندارند پوشش داده و با اعتماد به نفس بیشتری در اجتماع حاضر شوند .به همین دلیل است کل آرایش دائمی روز به روز محبوب تر می شود ؛به خصوص برای افرادی که می خواهند به محض بیدار شدن از خواب زیبا به نظر برسند .یا حتی کسانی که نمی خواهند وقت خود را برای آرایش کردن هدر دهند یکی از جذاب ترین و پر طرفدار ترین آرایش های دائمی ،رژلب دائم یا تتو لب است.


رژلب دائم چیست؟
برای ایجاد رژ لب دائم ، رنگدانه ها در زیر اولین لایه پوست لب تزریق می شوند ،جالب است بدانید که اگر چه به نام تاتو لب نیز شناخته می شوند ،اما متخصصان در طی سال های اخیر به ندرت از جوهر تتو استفاده می کنند .به جای جوهر تتو از رنگدانه ها استفاده می شود . که علاوه بر کم ضرر بودن نتیجه طبیعی تری را به نمایش خواهد گذاشت .
این روش یک راه حل مناسب برای کسانی است که دوست دارند لب هایشان رنگ زیبایی داشته باشد ،اما نمی خواهند بعد از هر بار که خوردن غذا و نوشیدنی رژلب خود را تمدید کنند .همچنین، تتو رژلب برای افرادی که دچار تیرگی یا پراکندگی رنگ دانه های طبیعی لب هستند نیز بسیار کارساز خواهد بود .اما از آنجایی که دیگر از جوهر تتو استفاده نمی شوند رژلب دائمی برای همیشه ماندگار نبوده و پس از مدتی نیاز به تمدید دارد . به همین دلیل صحیح تر است که بگوئیم این روش نیمه دائمی است .

در واقع ،رژلب دائم بین ۳ تا ۵ سال روی لب دوام می آورد و سپس رنگ آن محو می شود ،اما اگر مرتبا ( به طور ایده آل هر سال یک بار ) تتو لب خود را ترمیم کنید ، رنگ آن می تواند تا ۱۰ سال روی لب ها باقی بماند . البته مدت زمان ترمیم نیز بستگی به شرایط فرد دارد . برای مثال ، افراد دارای پوست چرب بهتر است هر ۶ ماه یک بار رژ لب دائم خود را ترمیم کنند تا ماندگاری آن افزایش یابد.همچنین افرادی که به طور مرتب شنا می کنند یا ورزش هایی را انجام می دهند که موجب تعریق زیاد می شود نیز ممکن است قبل از سپری شدن ۱ سال نیاز به ترمیم داشته باشند.

تتو لب چگونه انجام می شود ؟
رژلب دائم با روش میکرو پیگمنتیشن انجام می شود ،به این معنی که از سوزن برای تزریق رنگدانه ها در پوست لب استفاده می شود .همچنین انجام این کار معمولا ۱ الی ۲ ساعت طول می کشد ، البته این مدت زمان بستگی به نوع پوست فرد دارد . در بعضی افراد رنگدانه ها به راحتی زیر پوست لب اعمال می شوند ،در حالی که برای برخی دیگر رنگ دهی آنچنان مناسب نیست و احتیاج به تمرکز و استفاده از رنگدانه های بیشتری خواهد بود .

* انتخاب متخصص ماهر و مشاوره گرفتن
*،انتخاب شکل و رنگ رژ لب دائمی
* بی حس کردن
* تزریق رنگدانه
* تنظیم نهایی رنگدانه ها


خوشبختانه عوارض جانبی رژ لب دائمی کوتاه مدت بوده و در طی یک هفته رفع می شود .این عوارض معمولا شامل موارد زیر است .

* قرمزی لب
* تورم لب
* زخم شدن
* پوسته پوسته شدن
* ماندن جای زخم

مراقبت های بعد از تتو لب شامل چه مواردی است؟
بلافاصله بعد از تزریق رژلب دائم ،ممکن است لب هایتان متورم و کبود شوند دوره بهبودی حدود یک هفته طول می کشد علاوه بر آن ،رنگ لب هایتان بسیار پررنگ به نظر می رسد ،اما لازم نیست نگران باشید زیرا تقریبا نیمی از رنگ اضافه در هفته اول محو شده و کم کم به رنگ دلخواه خود می رسید ،دوره بهبودی حدود ۵ تا ۷ روز به طول می انجامد و در این مدت باید مراقبت های بعد از تتو لب را رعایت نمایید

*برای چرم کردن از وازلین، مرهم های دارویی یا روغن نارگیل استفاده کنید
* بعد از هر وعده غذایی ،لب ها را با یک تکه پنبه و کمی آب تمیز کنید .
* به مدت یک هفته آرایش،نکنید .
* از خوردن غذاهای تند خود داری کنید .
* توصیه می شودنوشیدنی ها را با نی بنوشید .
لب ها را نمالید، نخراشید و لایه برداری نکنید.
لب های خود را در معرض آفتاب ،وان یا دوش آب گرم ،سولاریوم و سونا قرار ندهید
* به مدت چند روز از رفتن به استخر اجتناب کنید

نمونه کارهای جدید

بازگشت به بالا