سبک تاتو بدن معروف و محبوب

سبک تاتو بدن معروف و محبوب

سبک تاتو بدن معروف و محبوب

- سبک تاتو آمریکایی سنتی (Old school)

سبک تاتو آمریکایی سنتی که به Old school معروف است، سبک سنتی کلاسیک یا غربی است و به شکل خط های ضخیم و رنگ های روشن است. متداول ترین طرح های آن مانند گل رز، لنگر و سر خانم ها می باشد. با وجود قدیمی بودن این سبک، هنوز هم جزء معروف ترین و محبوب ترین سبک های تاتو بدن است. طرح های این سبک تاتو با ظاهر پر زرق و برقی که دارند همواره جزء زیباترین طرح ها به شمار می روند.

نکات مهم قبل از میکروبلیدینگ ابرو

- سبک واقع گرایی (Realism)

گرچه سبک تاتو رئالیسم کلاسیک یا (Realistic) از زمان رنسانس بخشی از هنرهای زیبایی بوده است ، اما این سبک اخیرا در دنیای تاتو جایگاه خود را به دست آورده است و این ورود به عرصه هنر تاتو تقریباً در نیمه دوم قرن بیستم رخ داد؛ از آن زمان به بعد این نوع سبک تاتو بسیار محبوب شده است. طرح تمام چیزهایی که به طور واقعی وجود دارند، مانند پرتره، طبیعت، افراد مشهور و … در این سبک کشیده می شوند.

- سبک آبرنگی (Watercolor)

تاتو آبرنگی در حال حاضر بسیار متداول است. داوطلبان انجام این مدل سبک تاتو، افرادی هستند که علاقمند به طراحی سبک های مدرن تاتو بر روی بدنشان هستند. در این نوع سبک از قلمو آغشته به رنگ های آبکی برای کشیدن تاتو استفاده می شود. شاید در وهله اول بسیاری از افراد فکر کنند که این نوع سبک بسیار ساده است اما شاید رنگ آمیزی روی کاغذ آسان باشد اما کشیدن تاتو روی بدن به سبک آبرنگی اصلا کار ساده ای نیست. هنرمندان از این سبک تاتو برای خلق آثار شاعرانه و احساسی استفاده می کنند.

- سبک تاتو تریبال (Tribal)

این نوع سبک درواقع تاتو به سبک قبیله ای می باشد که بومیان آن را روی بدنشان می کشیدند و قدمت آن به هزاران سال پیش برمی گردد. این نوع سبک در واقع مجموعه ای از سبک های متفاوت بومی در سراسر دنیا می باشد. به این سبک های متفاوت، زیبا و پر معنی عموما تریبال گفته می شود. گرچه این سبک ها منحصر به فرد هستند، اما تقریباً شبیه هم هستند زیرا همیشه با رنگهای مشکی و الگوهای دقیق انجام می شوند.

فرق ریمور و کامو در کار تاتو چیست؟

- سبک تاتو آمریکایی مدرن (New School)

با توجه به اسم این سبک تاتو ممکن است افراد فکر کنند این نوع سبکی متفاوت است در صورتی که اصلا چیز جدیدی در آن وجود ندارد. در اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 میلادی بود که این نوع سبک تاتو مورد استقبال قرار گرفت اما در حال حاضر محبوبیت آن کم شده است. شاید به این دلیل باشد که در آن زمان با کشیدن شخصیت های کارتونی و فانتزی که بسیار بین مردم محبوب شده بود، در یک دوره زمانی مشخص در آمریکا طرفداران زیادی پیدا کرده است و با گذشت زمان از طرفداران آن کم شده است، زیرا در این نوع سبک تاتو بیشتر شخصیت های کارتونی روز دنیا کشیده می شوند.

- سبک تاتو سنتی مدرن (Neo Traditional)

سبک تاتو سنتی مدرن همان گونه که از نام آن پیداست تکامل یافته سبک تاتو سنتی است. در این نوع تاتو مانند شکل سنتی آن از خطوط برجسته و رنگهای روشن استفاده می شود؛ اما اصلی ترین تفاوت این دو سبک در این است که تاتو سنتی مدرن دارای پالت رنگی گسترده تر و طیف های وسیع تری از نقش و نگار است و سبک تاتو سنتی مدرن به جزئیات بیشتر در طراحی و سه بعدی بودن آن معروف است و در آن تصاویر طبیعی مانند گل و حیوانات هم کشیده می شود.

- سبک تاتو ژاپنی (Japanese)

سبک سنتی تاتو ژاپنی، با نام مستعار یرزومی از سال 300 میلادی پدیدار شده است که در آن زمان بین بازرگانان بسیار محبوب بود. به همین دلیل این نوع سبک تاتو با فرهنگ این کشور آمیخته شده و بیشتر طرح های آن شامل موجودات اساطیری مانند اژدها، و ققنوس ها می شود. علاوه بر آن به غیر از ظاهر پر موج تاتوها، پشت هر تاتو نیز داستانی کهن وجود دارد وهمین موضوع شاهکار های یرزومی را قدرتمند می سازد.

نکات مهم در مورد ترمیم ابروهای رنگ تیره

- سبک تاتو سیاه قلم (Blackwork)

در این نوع سبک تاتو تنها از جوهر سیاه استفاده می شود ولی با استفاده از آن طرح های بسیاری می توان کشید. از هندسه مقدس باستان تا طرح های تزئینی مدرن انتزاعی را می توان با این سبک کشید. بنابراین طرح هایی که در این سبک تاتو کشیده می شوند می توانند کاملا ذهنی و زایده تخیلات تاتو آرتیست می باشد.

- سبک تاتو مصور (Illustrative)

سبک تاتو Illustrative بسیار متنوع است زیرا تکنیک ها و حرکات هنری زیادی از قلم زنی و حکاکی گرفته تا شکل های انتزاعی و خطاطی وجود دارد که الهام بخش این نوع سبک تاتو است. بسیاری از تاتوآرتیست ها که این نوع سبک تاتو را انجام می دهند ظرافت های زیبایی که سبک  خاص خودشان هم هست را با این نوع سبک در می آمیزند تا یک سبک کاملا جدید از خودشان ایجاد کنند. البته بهتر است از قبل طرح خودشان را روی کاغذ یا یک بوم بکشند تا اگر مشتری خوشش بیاید آن طرح را برایش تاتو کنند.

راه های جلوگیری از لرزش دستگاه تاتو

- سبک تاتو چیکانو (Chicano)

سبک Chicano آنقدر تأثیر فرهنگی دارد که حتی روی سبک های دیگر تاتو نیز تأثیر می گذارد. این نوع سبک تاتو ریشه در آمریکای جنوبی و مکزیک دارد. این سبک توسط افرادی که در زندان های آن زمان بودند انجام می شد که تصویر چیزهایی که در بیرون دوست داشتند و در زندان از آن محروم بودند را می کشیدند. از آن جا که این نوع سبک متاثر از وقایع مختلفی است علاوه بر این ها، تصاویر مذهبی هم در این نوع سبک کشیده می شود زیرا افرادی که در محله های فقیر آمریکای لاتین زندگی می کردند با سخت شدن شرایط زندگی ایمانشان را از دست ندادند و تصاویر مذهبی را روی بدنشان تاتو می کردند.